Životopis

Narodil som sa 8. augusta 1957 v Poprade, som ženatý, mám tri deti.

Som profesionálny vojak, absolvent Vojenskej akadémie v Liptovskom Mikuláši. Počas svojej profesionálnej praxe som prešiel všetkými základnými veliteľskými a technickými funkciami. Absolvoval som výcvik vojenských pozorovateľov vo Fínsku, niekoľko cvičení Severoatlantickej aliancie NATO a ako samostatný vojenský pozorovateľ som absolvoval mierové misie OSN a OBSE v Chorvátsku, Angole, Kosove a v Sierra Leone.

Hovorím plynule anglicky a rusky, čiastočne srbochorvátsky a portugalsky.

Svoje nadobudnuté vedomosti som využil počas afrických misií ako vodca mierových rokovaní medzi znepriatelenými stranami, v roku 1997 som ako vedúci pozorovateľskej skupiny pripravoval pôdu pre rokovania Generálneho tajomníka OSN Koffiho Anana s vodcom povstaleckej strany UNITA.

Za svoj osobný úspech z tohto obdobia považujem nielen oslobodenie asi tristo detí z rúk rebelov v Sierra Leone, odzbrojenie cez dvetisíc bojovníkov snažiacich sa zvrhnúť politický režim v krajine, ale i každú zdravotnícku pomoc, ktorou som pomohol tým, pre ktorých bola v tom čase životne dôležitá.

Ako predseda petičného výboru, ktorý sa snažil o prinavrátenie pozemkov a bytoviek na spornom území sídliska Juh som sa dostal bližšie k občanom nášho mesta a v súčasnosti zastávam funkciu primátora Kežmarku.